9.8 Čokoladne kroglice presenečenja Copy

Dragi člani in drage članice Kluba drožomanija, včasih ne gre vse po načrtih, drugič nam kakšna drožbrota ne uspe, včasih pa se zgodi, da tudi kakšna ostane po par dni. Zato z vami delim recept za reciklažo.

Med testiranjem recepture in postopkov za drožkrofe (med 12. in 14. feberuarjem nas namreč čaka zoom tečaj od zamesa pa vse do cvrtja krofov, v 5 srečanjih) sem naredila kar nekaj rund krofov. Kljub razdajanju po celotnem bloku se mi jih je nabralo nekaj, par pa jih tudi ni imelo rinkov 🙂 

No, potem se mi je pokeglal tudi čokoladni ganache iz 2. knjige Slana in sladka drožomanija 🙂 ker sem bila na zoomu in ne povsem prisotna pri segrevanju čokolade. Skratka, ko gre nekaj narobe, gre lahko vse narobe.

Pa sem si rekla, nič, poskusim ustvariti iz 2 ‘’polomij’’ nekaj čudovitega. In uspelo mi je!

SESTAVINE:

320 g suhih in zdrobljenih krofov (naj bodo res par dni stari ali buhtljev ali potice ali panettona)

180 g stopljene čokolade

120 g sladke smetane (ali več po potrebi)

1 žlička vanilijevega ekstrakta

1 žlica ruma

Za povaljanje:

kakav v prahu

Smetano zavremo skupaj z vanilijo, z njo prelijemo čokolado in dobro premešamo. Dodamo še rum za pogum in nato prelijemo po mletih krofih. Ugnetemo vse sestavine skupaj.

Če je pretrdo, lahko še dodamo smetane, pa previdno, čokolada bo utrdila kroglice.

Sama sem tehtala kroglice, da so imele približno 17 g. Nato sem jih oblikovala z rokami in povaljala v grenkem kakavu v prahu.

Kroglice lahko hranimo na hladnem, pred postrežbo pa jih pustimo vsaj kakšno uro ali več na sobni temperaturi, da se zmehčajo.

Vsi so bili navdušeni nad kroglicami in nihče ni ugotovil, kaj se skriva v njih! Neka skrivnostna sestavina, hihi.

NAMIG:
Suhe krofe lahko uporabite tudi v drožmisuju iz 2. knjige Slana in sladka drožomanija. Odlično se obnesejo, preverjeno!

Pa slasten drožotek, podelite fotografije kroglic v naši zaprti skupini Kluba na Facebooku 🙂

Naj droži,

vaša Anita

Imaš kakšno vprašanje ali komentar? Klikni tukaj.
Za komentiranje se morate prijaviti.

Komentiraj

Kako ustvariš svoj domači kvas

NL subscription - prve droži(#4)